آئین تکریم از حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صدیقی به پاس ۱۱ سال امامت جمعه شهرستان صومعه سرا

آموج نیوز ؛آئین تکریم از حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صدیقی به پاس ۱۱ سال امامت جمعه شهرستان صومعه سراپ و معارفه حجت الاسلام محمدمهدی راشدی به عنوان امام جمعه جدید در مسجد جعفری برگزار شد.

🔰 بخش هایی از صحبت های #علی_فتح_اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا

🔺 فتح اللهی در این مراسم عنوان داشت: هر چیزی را آغازی و پایانی است ,خیلی از این اتفاقات زندگی بعنوان امانت است ,جوانی بعنوان یک امانت در نزد ما است و یا مسئولیت ها که هیچگاه همیشگی نبوده و باید بعنوان یک ودیعه و امانت به آن نگاه کرد و در راس همه اینها زندگی است… زندگی را نیز یک آغاز و پایانی است.
در حد فاصل این آغاز و پایان باید ببینیم چه چیزی را به یادگار میگذاریم.

🔺وی گفت:خوب زندگی کردن یک فضیلت است.
شهدا چنان خوب زندگی کردند که به فضیلت شهادت رسیدند.
باید در هر برهه از زندگی خود بگونه ای رفتار کنیم که به فضیلت آن زندگی دست یابیم.
در این مدت حدود یکسال و نیم که بنده بعنوان خدمتگزار در شهرستان صومعه سرا حضور داشته ام،چیزهای زیادی را از حاج آقا صدیقی یاد گرفته ایم.

🔺متانت و مهربانی و ایجاد
آرامش بین ارکان مسئولیتی و گاها انتقادات به جا با نهایت وحدت جامعه شهرستانی از خصلت های نیکوی ایشان بوده است.
مطمئن هستم جناب صدیقی هر جا که باشند چون نام نیکی از خود به جا گذاشته اند ثمره خیرات خواهند بود و آرزوی تندرستی و سلامتی برای ایشان دارم.

🔺به حاج آقا ارشدی هم خیرمقدم عرض نموده و امید است بتوانند به مانند حاج آقا صدیقی سرمنشا خیرات برای شهرستان باشند.

امید است تا همه مردم و مسئولین با کنار هم بودن بتوانیم با ایجاد یک وحدت راه نفوذ دشمن را ببندیم و کنار یکدیگر بمانیم.

🔰 بخش هایی از صحبت های #سید_کاظم_دلخوش نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی 

🔺 دلخوش در این مراسم گفت:

خداوند می فرماید یاد کنید مرا تا یاد کنم شما را و شکر کنید و کفران نعمت نفرمایید

از تمامی برادران و خواهران ارجمند که در این مراسم با عشق شرکت نموده اند تقدیر و تشکر می نمایم.

از دوستان ستاد نماز جمعه شهرستان که همیشه در انجام امر خطیر نماز جمعه کمک کردند و از شخص حاج آقا اقدامی امام جمعه موقت شهرستان و از فرماندهی سپاه جناب سرهنگ عاشوری، از حاج فیض الله حسینی که از بزرگان شهرستان می باشند و از تمامی بزرگان دانشمند این شهرستان و تمامی کسانی که در این مراسم پاسداشت شرکت نموده و صحبت کردند، تقدیر می نمایم و یاد تمام شهدای بزرگوار این شهرستان را نیز گرامی می دارم.

🔺 وی ادامه داد: در طی این یازده سال از جود جناب صدیقی بهره گرفتیم. از ایشان بعنوان یک پدر معنوی در شهرستان در موارد گوناگون کمک گرفته شد و ایشان نیز با روی گشاده همیار و هم پای ما بودند.
جناب صدیقی یادگاری های خوبی از خودشان به جا گذاشته اند. همین مصلی که با زحمات فراوان به این مرحله رسیده است، نتیجه تلاش ها و پیگیری های شخص جناب صدیقی می باشد و ما هم با توجه به استمرار کار ایشان کمک حال وی در این امر مهم بودیم.

حاج آقا صدیقی در مدت حضورشان در طی سالهای گذشته در شهرستان همیشه در راه کارهای خیر و امور فرهنگی و اجتماعی پیشگام و پیش قدم بوده اند. بارها در دیدار از خانواده محرومین و شهدا و حضور در جلسات مختلف در همه موارد حاضر بوده اند.

مردم شهرستان با وجود روحانی مثل جناب صدیقی در آرامش بوده و از خطبه های نماز جمعه ایشان استفاده می کردند. مردم به شخص جناب صدیقی علاقه قلبی داشته که این موضوع خود باعث ایجاد وحدت در سطح شهرستان شده بود.
در این مدت از وجودشان استفاده بسیار بردیم و امید است که جای خالی وی را احساس نکنیم.
این پست ها اعتباری است و امروز و فردا مشخص نیست باشیم یا نباشیم.

🔺 دلخوش گفت: نماز جمعه باید نماد وحدت و یکدلی و همرنگی باشد. باید جلوی چپ روی و راست روی ها گرفته شود. در این شرایط بحرانی اقتصادی مسئولین ما خود نباید عامل ایجاد تفرقه و ناهنجاری گردند و این ائمه جمعه هستند که می توانند در عدم ایجاد تنش در جامعه پیشگام باشند.

🔺 نماینده شهرستان اشاره داشت: امروز یک مشکل اساسی وجود دارد و آن این است که باید مراقب برخی عوامل خودی ها بود. آنقدر خارجی ها برای کشور خطرناک نیستند که برخی داخلی ها ایجاد خطر برای کشور میکنند.

نباید اجازه داد تا برخی تشویش ها و تهمت ها بر علیه برخی خدمت گزاران ایجاد شود. باید بین مسئولین خدوم و مسئولین خائن تفاوت ایجاد نمود.

🔺 دلخوش در مورد وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور عنوان کرد: بی عرضگی برخی مسئولین باعث گردید وضعیت اقتصادی کشور به این حال و روز بیوفتد.
باید با مفسدین اقتصادی برخورد جدی صورت گیرد و برخی از این فاسدان اقتصادی اعدام گردند.

🔺 وی گفت یک بخشی از ضعف عمده کشور از خود ما مجلسی ها می باشد و نماینده ضعیف در مجلس کم نیست. برخی از مجلس نشینان درد مردم را نمی دانند و متاسفانه هم کم نیستند.

یک تعدادی ضعف به تیم اقتصادی دولت بر می گردد. دولت نیاز است تا تغییراتی در تیم اقتصادی خود ایجاد نماید.
دستگاه ها نیاز است تا از تجملات خود بکاهند.
این موارد را در جلسات غیرعلنی و علنی بارها عنوان نموده ام.
قوه قضاییه به جای پرداختن به کارهای کوچک و سخیف باید با مفسدین اقتصادی برخورد کند و باید با فضای مجازی ناسالم که امروز دامن بسیاری از بزرگان و مسئولین ارزشی کشور را گرفته است برخورد نماید.

🔺 سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا بیان کرد مردم صومعه سرا که همیشه در زمینه های گوناگون پیشگام بوده اند و این بدرقه بسیار زیبا از امام جمعه امروز باعث افتخار همه ما است.

امید است نماز جمعه های ما پربارتر از قبل برگزار گردد و هر مسئولی در حد توان و وسع خود بتواند در جهت بهبود شرایط کشور قدمی بردارد.

🔺 دلخوش در پایان گفت: از جناب صدیقی تقدیر و تشکر می کنم. شما یک انسان با محبت و مهربان هستید که ما شما را همچنان دوست خواهیم داشت. با وجود شما آرامش در شهر داشتیم و با وحود امام جمعه جدید با توجه به شناختی که از ایشان داریم این آرامش باز ادامه خواهد داشت.
برای تان آرزوی توفیق و سلامت از خداوند منان دارم.

 

🔰 بخش هایی از صحبت های حجت الاسلام #صدیقی در مراسم پاسداشت وی در مصلی شهرستان صومعه سرا

🔺 صدیقی در ابتدا سالروز شهادت امام جواد ( ع ) را خدمت تمامی شیعیان و حاضران تسلیت عرض نمود و ادامه داد:
از همه دوستانی که صحبت نمودند و بنده را مورد لطف خودشان قرار دادند، تقدیر و تشکر میکنم.
از اول زندگی در کار خود جدی بوده ام اما در کاری که ربطی به من نداشت دخالتی نمیکنم. برای همین از سخنران ها و متن صحبت های شان اطلاعی نداشتم.

از تمامی مسئولین و مردم و خانواده های محترم شهدا که حاضر در این مراسم هستند و در این مدت چند ساله به بنده لطف داشته اند، تشکر میکنم.

🔺 وی اشاره داشت: با همه توان و آنچه در بضاعت داشتم برای شهرستان سعی نمودم که انجام دهم. شاید خیلی کارها را انجام ندادیم مسلما توان ما تا همین قدر بود و باید بدانیم بضاعت و امکانات نیز کم و کاستی هایی داشت.

🔺 صدیقی عنوان کرد: بنده خانوادگی اینجا بودم و به کمک دوستان بصورت مجموعه ای کار کردیم و اگر خوبی از بنده گفته شد مختص تمام این مجموعه است و همگی ما دست به دست هم دادیم و سعی کردیم در آرامش شهرستان دخیل باشیم.

به کمک دکتر دلخوش و فرمانداران فعلی و قبلی و فرمانده سپاه و شورای تامین و همه کسانی که همکاری کردن در این حدود 11 سال سعی کردیم همه رشد کنیم و تعالی پیدا نماییم.

🔺 امام جمعه پیشین صومعه سرا اشاره کرد: بنده می توانم شهادت دهم که شهرستان در این مدت رشد خوبی داشته است و البته اینها نتیجه کار گذشتگان نیز بوده است و من قدردان تمام ائمه جمعه سابق شهرستان نیز می باشم.

آینده امید دارم بهتر از گذشته برای این شهرستان رقم بخورد. باید از بهبود شرایط اظهار خرسندی کنیم.

🔺 صدیقی در پایان بیان داشت:
بهترین دوران زندگی من در صومعه سرا بوده و بنده خودم را یک صومعه سرایی می دانم و حتی محل قبر خودم را نیز اینجا تعیین کرده ام.
هر جا که باشیم خدمتگزار هستیم و برای مان دعا کنید که سربلند باشیم و شما هم سربلندتر.
من همیشه برای تمامی مردم از تمامی جناح ها احترام قائل بوده ام و این وحدت را از تمامی مردم و مسئولین خواستارم.
برای همه شما ارزوی توفیق و تندرستی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image